wydarzenia 4-8

Dzień Języków Obcych klas w SP27

W dniu 29.09.2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Spotkanie klas 4-8 rozpoczął pokaz hiszpańskiego tańca, wykonanego przez Krasnali- naszych wychowanków z Przedszkola. Dzieci pięknie wprowadziły nas w atmosferę święta. Z radością w sercu i uśmiechem na ustach patrzyliśmy na ich wielkie zaangażowanie i ogromny potencjał, którym się w tym dniu aż czterokrotnie wykazali.

Tuż po występie Maluchów, na scenie pojawili się uczniowie klas 4-8, którzy zaprezentowali przygotowane przez nich specjalnie na to święto piosenki lub tańce, charakterystyczne dla kraju, który wylosowali.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, bo naprawdę dali radę sprostać temu trudnemu zadaniu. Każda klasa coś przygotowała, podjęła wyzwanie. Na koniec wszyscy wzięli udział w quizie wiedzy na temat krajów europejskich.

W swoich działaniach nie pominęliśmy również naszych najmłodszych uczniów.

Maluszki, podobnie jak ich starsi koledzy- uczestniczyli w prezentacji tańca hiszpańskiego, wykonanego przez Krasnali. Następnie wzięły udział w uroczystym odśpiewaniu „hymnu” naszego święta- czyli piosenki „Hello, bonjour, buenos dias”, wykazali się przy tym dużymi umiejętnościami językowymi! Brawo! Jesteśmy z Was bardzo dumni!